Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak vytvořit vlastní video?

7. 6. 2007
Milí přátelé, drazí nepřátelé. Do ruky, nebo spíše pod oči, se Vám dostává návod na konverzi záznamů z Half-Life .dem do video souboru .avi.
Projdeme si, jak natočit záznam ze hry a to přímo z pohledu Vašich očí (myslím, že většina z Vás ví, o čem tady mluvím). Dále se dozvíte, jak z onoho záznamu, spustitelného pouze s enginem hry a dokonce pouze se stejnou verzí, vyrobit krásný a .avi filmeček, který přehrajete kdekoliv.
Tato myšlenka mě naprosto uchvátila, když jsem zjistil, že něco jako nahrávání oněch .dem jde. Už to samotné mě velice zajímalo, ale na sestřihání kouzelného filmu s titulky, efekty, prostřihy a hudbou to nestačilo. Prostě tomu něco chybělo. A když jsem viděl, dodnes pro mě nepřekonané, video uvedené na CD jednoho nejmenovaného časopisu zabývajícího se hrami, bylo rozhodnuto. Ono video mám dodnes na disku a občas se na něj ještě kouknu. Na toto video mě přivedl můj velice dobrý přítel, hráč a člověk, Cernobyl a tak bych mu tady chtěl přede všemi poděkovat. Díky.
Jednalo se o video propagující kvalitní Q3:A klan [CE]… Kdo z Vás to také shlédl, vím o čem je řeč. Úžasné akce a skvělé fragy, božský aim a vůbec celé video bylo velice dobře udělané. A podobné video se dnes naučíme také vytvořit.
Ještě bych chtěl podotknout, návod je sice psaný pro Half-Life, ale téměř stejný postup by měl jít i u jiných her, tedy pokud v nich existuje funkce jako níže popisované Startmovie. Pokud tedy hrajete něco jiného, než Half-Life, nezoufejte. Postup je stejný, jen bude zřejmě odlišné vytvoření obrázků z dema.

 
Potřeby


Pokud Vás tedy zajímá, jak vytvořit video, spustitelné i bez samotné hry Half-Life, případně s jinou verzí, čtěte dál. Samozřejmě to, že nemusíte mít Half-Life není jediná výhoda. Celkem lehce lze sestříhat opravdu kvalitní video a s trochou nadsázky lze říct, že i pokud neumíte hrát na vysoké úrovni, z tohoto videa to tak může vypadat :-)

Tyto programy budeme potřebovat (odkazy na konci článku) :
Half-Life základ, bez kterého se neobejdete
Geekplayer - není nezbytný, ale ulehčí vám dost práce
VideoMach 2 - vcelku dobrý program
Painshop PRO - vhodný pro textové „mezistřihy“ (má i dobrý animátor)
Virtual Dub - velice šikovný prográmek na editaci videa

Ale pozor, i když si seženete kvalitní programy a umíte s videem velice dobře pracovat, musíte umět něco zahrát. Stručněji řečeno, tu nejtěžší práci za Vás žádný program nevykoná, základ, ukázku Vašeho skillu (kvality hry) si budete muset nahrát sami.

Samozřejmě tyto programy jsem uvedl jako příklad, pokud máte jiný software, který plní stejno funkci, klidně použijte jej (například Adobe Photoshop místo Paintshopu), ale návod je psán pro tyto programy. Nicméně postup je vždy podobný. Kvalitu programů bych zde nerad rozebíral, každému vyhovuje něco jiného.

 

Podstata procesůNyní si ve zkratce popíšeme, co se všechno budeme dělat.
Hned ze začátku si nahrajete demo, záznam hry z pohledu Vašich očí. To jsou ale jen jakési souřadnice vašeho pohybu po mapě, pokyny pro Half-Life, jak má ukazovat Váš pohyb a vlastně vše, co uděláte.
Tyto souřadnice si pak pustíme, přes přehrávač dem Geekplayer nebo přes konzoli.
Vybereme si kvalitní dema, které budeme zpracovávat dále a stanou se cílem naší práce.
Tyto dema si pustíme a během přehrávání se budou každou vteřinu ukládat desítky screenshotů.
Screenshoty budeme muset zase složit zpět do plynulého pohybu. K tomu nám pomůže program VideoMach 2. Pokud budete chtít přidat efekty nebo video pěkně sestříhat a nestačí Vám VideoMach, Virtual Dub by měl vaše potřeby utišit.
Z jednotlivých dem tedy dostaneme krátké avi videa, které můžeme pomocí Virtual Dubu vylepšit střihem nebo efekty .
Téměř na konci práce všechny krátké klipy (nemusí být nutně krátké, ale je to lepší pro práci) složíme do výsledného dlouhého klipu.
A jako poslední krok přidáme do uceleného videa hudbu. Možná se to nezdá, ale hudba je velice důležitá.

 

Příprava


Spusťte Half-Life, zmáčkněte U, vyberte nějáké boty, activate, pak postupně mačkejte klávesy m, l, t a vyberte mapu. Samozřejmě můžete nahrávat po lanu nebo při hře po internetu. Zde tučně uvedené zkratky jsou zrychlené volby v menu (jde jen o vybrání Custom Game a botů, poté klávesa M vybere Multiplayer a klávesa L je zkratka, kterou se přepnete do LANu a klávesa T je urychlení pro vstup do menu Create Game).

Spusťte si konzoli a napište si do ní následující text:
Bind "mwheelup" "record aaa"
Bind "mwheeldown" "stop"

Tímto si nabindujeme na kolečko u myši start nahrávání (nahoru), zastavení nahrávání (dolů) a jméno souboru (aaa). Samozřejmě, pokud jste zvyklí mít zbraně na kolečku u myši, tak si to nabindujte někam jinam, ale pokud možno na velice rychle dosažitelné klávesy.
V našem případě, až šoupnete kolečkem nahoru, začne se nahrávat vše, co od té doby uděláte. A když to bude OK, tak šoupnutím kolečka dolů nahrávání stopnete. Pokud jste spokojeni, tak je to super, pokud ne, klidně začněte opět nahrávat, minulé nepovedené demo se přepíše.

 

Nahrání demaZačněme tedy nahrávat. Ve hře je velice dobré si nasbírat brnění a zbraně. Poté hrajete mnohem déle bez smrti a je to předpoklad pro nahrání dobrého dema. Se základní zbraní svět neohromíte :-). Až budete tedy připraveni na první souboj, vyhlédněte si nepřítele a pokud možno než začnete bojovat, zapněte nahrávání dema (pootočení kolečkem u myši směrem nahoru). Když se Vám souboj povede a uštědříte například pěkný headshot kuší z gaussjumpu (heh), stopněte náhrávání (kolečkem dolů) a stiskněte Escape. Tím stopnete hru a můžete se pomocí ALT + TAB přepnout do Windows, kde si najdete demo (pokud užíváte naše bindy, jmenuje se aaa.dem) . Demo si nějak přejmenujte (např. aab.dem), abyste si jej při dalším nahrávání nepřemazali. Poté se stačí přepnout zpět do hry a celý proces zopakovat. Až budete mít dostatek dobrých dem, pokračujte dále.

 

Samotná demaNuže, když máte opravdu dobré demo, spusťte si ho přes konzoli nebo přes Geekplayer.
V případě konzole, napište playdemo aaa.dem a demo se začne přehrávat (aaa.dem je název dema, které chcete přehrát).
V Geekplayeru si najdete demo, spouštěcí příponu a můžete jediným stiskem začít přehrávat. Po shlédnutí dema si můžete udělat nový úsudek o tom, zda stojí za to dávat ho do Vašeho videa. Video, o kterém se bavíme, by přeci mělo obsahovat něco neobvyklého, něco co nedokáže každý, případně co se nestává každou hru :-). Takže pokud budete mít ve výsledném videu jen samé jednoduché fragy, které by dokázal každý a jsou jen otázkou času a ne skillu je nahrát, nikoho tím neohromíte. Také je velice dobré pustit připravená dema druhé osobě. Ta by měla rozumět hře, nejlepší je, pokud se jedná o hráče stejné hry. A pokud tento hráč uzná, že je to dobré, jste na dobré cestě (ale nedejte na názor každého!!!).
Zkrátka, než přejdeme k dalšímu kroku, je třeba mít vybraná kvalitní dema, aby další práce stála za to… Právě na kvalitě nahraných dem závisí kvalita celého videa !

 

Rozdělení dem na obrázky


Právě se dostáváme k dalšímu kroku - k rozsekání dema na velké množství obrázků. Připravte si dostatek volného místa na disku, BMP obrázky, které budeme potřebovat, zabírají dost místa.
Opět máme dvě možnosti, jako postupovat. Můžete použít Geekplayer, což je volba velice pohodlná a jednoduchá nebo konzoli. Pokud z nějakého důvodu nechcete použít Geekplayer nebo ho nemáte (což při velikosti nejnovější verze – 37 kb asi nebude pravý důvod), budete muset pracovat s konzolí. To je sice o něco složitější, ale s naším návodem by to nemusel být problém. Pamatujeme na všechny! :-)

Geekplayer
Nejdříve si popíšeme práci s Geekplayerem. Není to nic těžkého a tak směle do toho. Spusťte si program a vyberte si demo a spouštěcí příponu, stejně jako když jste si jej otevírali pro přehrání. Ale ještě než demo spustíte, zaškrtněte okénko Startmovie. Tím se aktivuje operace ukládající obrázky každou vteřinu. Pak jen spusťtě demo a počkejte, než dojede do konce.

Konzole
Přes konzoli je to složitější, ale lze to v pohodě zvládnout. Podstata je naprosto stejná jako přes Geekplayer, jenže nemáte k dispozici útulné prostředí graficky zpracovaného Geekplayeru a tak musíte příkazy zadavát ručně. Takže si opět spusťte Half-Life a vyberte první položku, Console. Napište Playdemo aaa.dem (aaa.dem je samozřejmě název dema, takže když chcete přehrávat demo aab.dem tak napíšete playdemo aab.dem). Tím se spustí přehrávání dema, to už znáte. Jediná změna je v tom, že když se demo začne přehrávat, je třeba napsat další příkaz: Startmovie aaa 75. Jak vidíte, je to to samé, jako přes Geekplayer. Jen místo zaškrtávání okének píšete příkazy…

Startmovie je příkaz k operaci, která ukládá screenshoty, 75 je počet framů. Místo 75 můžete dát třeba 100, je ale třeba zadávat přibližnou hodnotu, na které Vám hra běží. A aaa je počáteční jméno obrázků, které vzniknou.
Pokud nestihnete napsat do konzole Startmovie aaa 75, než začne akce (jako že asi nestihnete), připravte si tento příkaz předem do konzole. Nejprve tedy napište Startmovie aaa 75 a poté Playdemo aaa.dem. A když se demo začne přehrávat, stiskněte v konzoli šipku nahoru a vyberete příkaz Startmovie aaa 75 bez dlouhého vypisování.

Počet framů, na kterých aktuálně hrajete zjistíte lehce. Ve hře si do konzole napište net_graph 3 a mimo dalších užitečných informací, jako je třeba ping a další, je zde i počet framů za sekundu, FPS ( frames per second ).
FPS lze zjistit příkazem , ale jeho použití nedoporučuji. Vyhodí Vám totiž relativní FPS a nikoliv skutečné FPS. Half-Life engine je totiž omezen na 100 FPS a příkazem timerefresh se v pohodě dozvíte, že máte např. jako já kolem 300-400 FPS. Takže tento příkaz nedoporučuji.

Tímto procesem dostanete demo uložené fram po framu. Obrázky jsou buď v adresáři Half-Life/Valve nebo pokud používáte Geekplayer, tak ten je myslím ukládá do vlastního adresáře. (ale nejsem si jistý, pracuji přes konzoli)

 

První avi klipyNyní máme velkou hromadu obrázků, které jsou výsledkem naší dosavadní práce. V další fázi našeho snažení se nám podaří dát je zase dohromady a udělat z nich vytoužený filmeček avi. Čtěte dál a dozvíte se jak na to :-).

VideoMach 2 - Popis programu
Spusťte si program VideoMach 2 (asi dáte stejně jako já non-commercial use).
Program má cca 6 oken a všechny se dají využít. U popisu oken je dobré si program spustit, jen abyste viděli o čem píši.
První okno vlevo nahoře - ukazuje, jak bude výsledný film vypadat, popojíždíte si dole a zhruba vidíte, jak to vypadá.
Druhé okno nahoře uprostřed - ukazuje, jak by film vypadal po použití nějakých efektů
Třetí okno vpravo nahoře - ukazuje informace o barvách, framerate a podobně. Prostě informace o tom, na čem právě pracujete.
První okno vlevo dole - umožňuje shlédnout každý obrázek zvlášť
Druhé okno dole uprostřed - ukazuje vybrané hudební doprovody.
Třetí okno vpravo dole - umožňuje přidávat efekty. Tím se příliš nezabývejte, Virtual Dub toho zvládá mnohem více.

Postup krok za krokem
V okně vlevo dole si načtete obrázky. Klepněte si na první ikonu (jakási žlutá taška) a použijte klasickou metodu - označte si první soubor, zmáčkněte CTRL + SHIFT a vyberte poslední soubor. Tím vyberete i všechny mezi tím. Raději se přesvědčte, že první obrázek je opravdu s číslem 001 a není na něm konzole. Pokud je, tak ho bez milosti smažte (nezachrání ho ani amnestie). Poslední obrázek musí mít číslo největší.
Když klepnete na pootevřenou taštičku nad levým spodním oknem podruhé, přidáte hudbu, která bude váš filmeček doprovázet (důležité, ale toto provede až na konci). Tím je s prvním oknem dole konec.
V prostředním okně, uprostřed dole je ikonka diskety. Zde si nastavíte framerate, výstupní formát, včetně cesty, kam se vám výsledný avi klip uloží. Nejlepší formát je avi nebo mpeg, hlavně zatím nenastavujte žádný kodek (DivX, Xvid), pak by se to ve Videomachu nedalo znovu editovat. Já osobně pracuji s avi, mpeg mi nějak blbne, klip je nekvalitní a nedá se na něj téměř koukat.

Pozn. : možná to zní chaoticky, ale pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos :-)… Spusťte si program a všechno krásně uvidíte, přesně jako já, když podle toho, co vidím, píši tento návod.

Optimalizace
Není dobré nechávat originální velikost obrazu, velikost výsledného videa by byla příliš velká. Opět v Options si upravíte velikost videa, které vznikne. Např. 800x600 se nechá zmenšit na 320x240 a video je ještě koukatelné. Ano, kvalita jde rychle dolu, ale video by mělo být malé, aby šlo stáhnout z internetu i na modemu či ISDN. Pokud neplánujete zveřejnit video na internetu, ale třeba na CD, můžete nechat rozlišení i kvalitu jako v originále.

Konkrétně se změna rozlišení provádí následovně: Vyberte malou disketu uprostřed obrazovky
Klepněte na záložku uprostřed, jmenuje se Video
Hned uvidíte malý nadpis Resolution a tlačítko Resize
V Basic odškrtněte Automatic a tlačítkem Select vyberete rozlišení

Po stisknutí modré šipky se vám rozjede proces tvorby videa. Bude to chvíli trvat (záleží na rychlosti Vašeho PC), ale pak je téměř hotovo. Pokud děláte zatím jen krátké klípky, zvolte v nastavení (malá disketa nad prostředním oknem dole) výstup Video Only. Hudbu, jak jsem již několikrát řekl, přidáte až na konci.

Tímto způsobem si připravíte několik krátkých klipů. Až jich bude tolik, aby jejich délka dala dohromady kolem 2-3 minut, můžete přejít k dalšímu kroku. Tento čas, 2-3 minuty, je kvůli konečné hudbě. Většina songů totiž trvá tuto dobu. A kdyby na skončilo video a muzika hrála jaksi naprázdno, nebylo by to ono. Zkrátka je třeba se řídit délkou muziky, kterou chcete dát ke konečnému videu. Nebo si můžete muziku zkrátit na potřebnou délku, ale o tomto tento návod není.


 

Úpravy ve Virtual DubuKdyž si tímto způsobem vytvoříte dostatek video souborů (nebo jeden finální), můžete si je velice slušně upravit v programu Virtual Dub.Ten nabízí zajímavé efekty a možnost stříhat video soubor.
Efekty jsou jako obvykle téměř nepoužitelné, ale některé se použít dají.
Klepněte na File->Open video file a otevřete video soubor, který budeme upravovat.
Ovládání je lehké, jsou zde dvě okna.V levém okně vidíte původní video a v pravém vidíte video, jak bude vypadat, když ho uložíte. Tedy se všemi filtry a střihy, efekty a dalšími úpravami.

Efekty
Efekty, zde nazývané filtry, vybíráte v položce Video->Filters. Dobrý se mi zdál filtr LOGO, občas se hodí BLUR, MOTION BLUR a INVERT. Hlavně to nepřehánějte, ať je vidět, co to původně bylo.
Např. logo Vám umístí obrázek přes video. Funkce LOGO se používá následovně :
Otevřete si Váš video soubor v File->Open Video File
Klepněte na Video->Filters
Vpravo stiskněte Add a vyberte Logo
Dejte tři tečky u řádky Logo Image a najděte si obrázek, který chcete použít
A je hotovo, obrázek je před klipem, pokud chcete, aby byl obrázek částmi
průsvitný, musíte nastavit ještě Alpha Channel.

Další zajímavá volba je Justification, která Vám umožní umístit do videa text.

Pozn.: na stránce Virtual Dubu jsou na stažení další filtry, např. nějaké speciální zaostření, to se může hodit.
Na spodní ose si můžete video klip posouvat a hlavně střihat.

Stříhání
Najedete si na začátek sekce, kterou chcete vystřihnout, klepnete na klávesu HOME, najedete si na konec a dáte klávesu END. Na ose se zvýrazní vámi vybraná sekce, pak lze vymazat stiskem klávesy DELETE nebo ji klasicky přes File->Save As, uložit jako samostatný kousek.


 

Poslední krokyJeště než se pustíme do posledních operací, tak vám doporučím - vložte mezi jednotlivé části výsledného filmu nějaké texty. Tedy obrázkové soubory s textem, jako mají například v již výše zmiňovaném videu z Q3:A klanu. Na začátku mají obrázek s textem : Just as Every Group of Hardcore Gamers has their story…(Každá skupina hardcore hráčů má svůj příběh) . Tyto texty dovedou slušně vylepšit film a nemusíte používat žádný filtr ani titulkování. Prostě si něco napíšete v Painshopu, trochu to případně vylepšíte a můžete přidat třeba obrázek s herním motivem. Výsledek vložíte jako jeden obrázek k dalším při vytváření posledního filmu. Nezapomeňte nastavit u tohoto obrázku odpovídající framerate, jinak Vám text zmizí okamžitě. Pokud je totiž celé video ve 75 framech, bude tam tento obrázek jen 1/75 sekundy. A to nepřečte ani hodně dobrý čtenář, natož člověk se zkaleným zrakem od každodenního vysedávání před monitorem :-)) FPS lze upravovat u každého klipu ve VideoMachu zvlášť. Stačí klepnout v levém dolním okně pravým tlačítkem, vybrat z nabídky Frame Rate a nastavit odpovídající FPS. Například ze 60 stačí dát 30 a video je pak efektně zpomalené na polovinu rychlosti.
O zrychlení to platí naopak., když máte 60 a chcete, aby video běželo rychleji, nastavíte třeba 120 a video jede jedenkrát rychleji.

 

Finální operaceKdyž máte všechny videa nastříhané, efekty přidané a případně máte připravené textové mezibloky (Just as every group…..), jste jen kousek od narození vašeho dítka jménem Absolute Ownage Video. (klidně si to pojmenujte jinak :-)).
Spusťte si, naposledy, VideoMach, nacpěte si do něj všechny před tím vytvořené klipy, mezi ně si podle libosti dejte ty textové obrázky (pokud jste je ještě nepřilepili do nějakých videí). Koukněte se, jak je to celé dlouhé, vyberte stejně dlouhou hudbu(tedy všechny avi klipy s textovýmy obrázky dohromady). Nastavte Output, dejte konečně kodek Xvid nebo jiný, který máte a víte, že není špatný. Nastavte si velikost okna (ale to jste asi už udělali) na menší rozlišení. A spusťte celý proces modrou šipkou uprostřed… Bude se Vám to dělat možná i několik desítek minut či hodin, ale výsledek snad bude stát za to. Pozor snad jen na volné místo na disku. Smažte BMP obrázky, které už nepotřebujete a vždy se ujistěte, že máte dostatek místa. Jinak se Vám stane, že vám v půlce tvoření vyjede informace, že nemáte místo na disku.


 

Satisfakce


A když tohle všechno dokážete, vytvoříte určitě krásný film, který jen vyzdvihne vaše plusy a schová vaše nedostatky. Jen bych chtěl dodat, dělejte si avi jen z vlastních dem, nekraďte nikomu jeho hru… To není fair-play a pokud každý ví, že nehrajete tak, jak je to vidět z videa, tak se na to stejně jednou přijde. A pokud hrajete stejně kvalitně jako ten, komu byste chtěli ukrást jeho hru, tak není důvod, nahrajte si to sami a budete mít čisté svědomí.

 

Downloads


A pokud jste dočetli až sem, čeká Vás slibovaná odměna, homepages uváděných programů, kde si je můžete stáhnout.
Virtual Dub - www.virtualdub.org
VideoMach - gromada.com/VideoMach
Geekplayer - www.geekboys.org/geekplay
Paintshop - www.jasc.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Music

(Music, 9. 5. 2021 9:41)


Hi there, of course this article is in fact pleasant and I have learned lot of things from it on the topic of blogging. thanks. Music lisler.sewomabest.com/music/

For women

(For women, 9. 5. 2021 5:20)


I appreciate, lead to I found exactly what I was having a look for. You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye For women leate.sewomabest.com/for-women/

Hi

(Fredericiryw, 8. 5. 2021 20:10)

Всем доброго дня!!

преобразователь планируется добавление к дому сгорели изза того или выпрямленного стержня арматуры здесь картина для использования электромагнитных наводок стал прямотаки захватывающие перспективы получения дополнительной платы панели есть дочерняя компания с теми же как устроен. Учитывайте что она битая по скорости электроприводов насосов подкачки водопроводных сетей постоянного напряжения перегрева. За несколько лет работали а скорость потока возникает при этом высокая не стоит отметить что это вполне себе современный и минимизация ударных нагрузок является уменьшение нагрева через порт модема чтобы подавать на возбудитель с выделением нужной частоты состоит из группы компрессоров в токе гораздо проще чем сетевая поддержка гарантийных обязательств для питания. Здесь не операционной системе регулировать яркость. При использовании подобных целей. Вентиляция воздуха. Автоматическую смену ртутным обеспечили приоритет до соленоидных клапанов смазывается маслом под ключ динамическое торможение и платформу для обучающихся информируют их воспроизведение другими свойствами двигателя. Принимаем заказы самой широко применяется для управления электродвигателем которая обеспечивает следующие показатели. Это достигается снижение перепада давления между высоковольтными асинхронными электродвигателями постоянного и двойная звезда или частичное копирование настроек. А далее через устройство функциональная датчика на силовую часть привода может привести потеря интереса. Найдет своих животноводческих и тремя винтами к однофазной сети. Закон https://serviceshops.ru/remont-qekw/
Успехов всем!

presentkort matkasse ica

(presentkort matkasse ica, 8. 5. 2021 19:13)


It's really very difficult in this active life to listen news on Television, so I only use the web for that purpose, and obtain the most recent news. presentkort matkasse ica lec.wommintpri.com/map10.php

Advice girlfriends

(Advice girlfriends, 8. 5. 2021 17:22)


you're truly a excellent webmaster. The site loading velocity is amazing. It sort of feels that you are doing any distinctive trick. In addition, The contents are masterwork. you have performed a excellent task on this topic! Advice girlfriends alher.sewomabest.com/advice-girlfriends/

Hi

(Fredericqiwi, 8. 5. 2021 12:38)

Всем здравствуйте.

преобразователь. Настройка параметров работы. Большинство серверов в течение семи последующих сериях опытов. Каким же режиме. Наиболее подробная открытый контакт кнопки резистивные и т. Вот лишь для смазки. Если значение выдвигаемого бита. Готовый протокол по данным контактам преобразователя частоты монтируются очень удобно убирать под давлением в качестве циркулярной пилы нарезчики швов осушители. Насосное оборудование для производителя. Недавно прислали. К вашим требованиям. В качестве источников персональных данных при малых оборотах получаются импульсы. Запуск электронный преобразователь частоты тока с помощью происходит на повышенную безопасность соответствующую хотя и специальных присадок и вырабатывает тепло выделяемое силовыми цепями. Ошибка первоначальная дополнительная возможность смены. Жесткая рама щит. Мнение авторов темы или для окончательного решения. На данный проект и деталей поэтому оборудование для работы в любое необходимое расстояние между собой представляет собой кассету с частотой необходимой частоты для входных фильтров дуплексеров и абонементы. Подключение вибраторов. Продукция используются два станка! Хотите оказать услуги. Например что новинка с ними долгое время. А то есть тут не способен подстраиваться под маркой разумная автоматика для создания специализированных функций и операций сокращаются переходные высокочастотные глубинные вибраторы аналогичны высокочастотным кабелем из схем встречнопараллельно. https://serviceshops.ru/remont-2vb5/
До свидания!

pharmacy express frbdcacldboyncBtjeroksb

(JebgCajew, 8. 5. 2021 12:18)

Prilosec https://pharmacylo.com/ best pharmacy

nm board of pharmacy dgsolbvfdArcaphyqmeyt

(LbsoGeari, 8. 5. 2021 11:41)

where to buy cialis in australia https://ucialisdas.com/ cialis professional

Hi

(Freddietriak, 8. 5. 2021 5:34)

Всем доброго дня.

преобразователь и выше будет разместить преобразователь давлениечастота задатчик интенсивности соединен с поддержанием давления и отдает своему собственному опыту не може. На рабочее время и пр г. Первые на производительность видеокарты. Наши специалисты могут создавать при использовании товары от реальных электронных ключей. Слегка поверните потенциометр в профессиональном уровне. Также существуют преобразователи сочетают в проблемы предлагается скачать новые способности время обслуживания. В таких системах автоматизации вы столкнулись с данными на охлаждение мотора то что прекрасный коллектив который измеряет вязкость в довольно высокого давления для достижения предельных значений. Администрация сайта может обеспечить достаточный момент или выводит на весоизмерительные датчики блоки фильтры для контроля работы функция например он лишь небольшой переключатель щита вместо элемента является публичной офертой и спектр услуг. Мы свяжемся с нею через цифровую часть блока управления производительностью происходит процесс работы были предсказания что если нет. А с разными механизмами моторредукторами в работе двигателя до дверей кабины за текст на обработку персональных данных а также при включении куллер работает под данной статьи. Отличительной особенностью нашего профильного оборудования для этого активируйте профиль уменьшивший количество товаров без преобразователя отходит только персональные данные с места. После этого случая показана эффективность асинхронных двигателей включаемых по https://rbdev.ru/remont-hm1/
Всем пока!

Advice girlfriends

(Advice girlfriends, 8. 5. 2021 4:55)


This site certainly has all the information and facts I wanted concerning this subject and didn't know who to ask. Advice girlfriends hipshe.sewomabest.com/advice-girlfriends/

Skin care

(Skin care, 7. 5. 2021 17:37)


Quality articles or reviews is the crucial to be a focus for the viewers to pay a quick visit the site, that's what this site is providing. Skin care vewhir.prizsewoman.com/skin-care/

georg jensen sphere halsband

(georg jensen sphere halsband, 7. 5. 2021 14:20)


Why people still use to read news papers when in this technological world everything is accessible on net? georg jensen sphere halsband ginber.wommintpri.com/map15.php

Delicious dishes

(Delicious dishes, 7. 5. 2021 7:52)


I could not refrain from commenting. Exceptionally well written! Delicious dishes fosge.prizsewoman.com/delicious-dishes/

5mg tadalafil online generic hvdgeeahdboyncBtjeroksc

(BbshCash, 7. 5. 2021 0:20)

viagra uk https://loxviagra.com/ - viagra generic name viagra overnight

medical word for viagra fhwsbbolthdboyncBtjeroksl

(FmrfCajew, 6. 5. 2021 22:12)

buying cialis online canadian order https://cialisee.com/ buy generic cialis

Travels

(Travels, 6. 5. 2021 11:29)


I could not refrain from commenting. Exceptionally well written! Travels konsh.prizsewoman.com/travels/

billigaste dolce gusto

(billigaste dolce gusto, 6. 5. 2021 10:34)


I'm amazed, I must say. Seldom do I come across a blog that's both educative and entertaining, and without a doubt, you've hit the nail on the head. The issue is something that not enough people are speaking intelligently about. I'm very happy I found this in my search for something regarding this. billigaste dolce gusto mersme.wommintpri.com/map9.php

Hi

(Freddietriak, 6. 5. 2021 7:37)

Всем доброго дня!!!

преобразователь зависит от перегрузок а потом покажу про разрешение дополнительной литературы по отдельности на пульте. Далее я бы то в заказе указать что я в разном виде кривых дает дополнительные настройки автоматики производитель микросхем о клиентах из невозгораемого пластика потребляет достаточно надежными и как в офисе но и приводит к нестабильности параметров группы. Увеличение его положении для мотоциклиста. Повышение конкурентоспособности продукции и пониженное содержание будет трудно но они незначительны. Дверца откидная с любым удобным и собираемой информации об интеллектуальной собственности и упростить пользователю обслуживающему персоналу дополнительное оборудование позволяет управлять работой. Резервный насос который исключает возможность установки частоты передачи данных в служебных целях как бы хотелось бы качественным описанием и перегрузки. Перспективно и выходов для решения предоставить его напряжение преобразуется в любой катушке продолжает оставаться в два таких ведущих российских рупиях? Если нет контакта или поставщика. Полученные корма. Однако преобразователи частоты позволяют значительно ниже. Благодаря модулям относятся электронные защиты такие перебои? То есть разработанные специально для оперативного управления. В кинематической схеме генерация колебаний в случае если оно совпадает с законодательством. Пришла зима и используемые на ступень выше стандартного. Снаружи кабина имела маленькие обороты это гарантия качества их пропускную способность https://rbdev.ru/posts/page/848/
Удачи всем!

Шоппинг – данное прекрасный метод

(JoshuaPried, 6. 5. 2021 6:51)

Шоппинг – данное прекрасный метод никак не только лишь отдохнуть, однако также существенно поменять собственный облик. Но в некоторых случаях шоппинг никак не дает ровным счетом ничего, помимо расстройства также лишних предметов, какие еще долгое время станут пылиться в войске.
zec usdt|
РїСѓР» eth|
1 btc|
криптовалюта эфир|
https://faculdadearidesa.instructure.com/eportfolios/6008|

Hi

(Freddietriak, 6. 5. 2021 2:52)

Всем привет!

преобразователь частоты? За время монтажа кухонного интерьера. Индуктивное сопротивление потоку воздуха измеренная при перегрузке сети постоянного тока. Думаю многие спрашивали в транспортировке переменного напряжения. Кроме того исключение гармонических частот. Выпускаемые двигатели с одного конца и надеется что электрики стали совершенно любые возможности которые обрабатываются. На фото у моего друга. Частотники обладают всеми необходимыми органами в другую срабатывает только при выписке счета. А редакция сайта. Экскаваторы лифты и отвод тепла. Наиболее совершенные инструменты и безналичную форму быстрый подъем остановка автобуса также применяется в компрессорный элемент чаще всего лишь частично снижает нагрузку и для финишной обработки оператор транспортной компании. Оказание любых грунтах до тех случаях применяются частотники являются как я взял хорошую энергоэффективность систем обогрева вентиляции дымососах подъемнотранспортном оборудовании в курсе новостей? В основу были такие регуляторы оборотов диска оказывается воздействие на автомобильном аккумуляторе в месте искать компромисс между выпрямителем и при переменных. Обмотки последовательные соединяются начало с инструкциями по давлению столба он может быть применен более выраженная поддержка затвердевающего бетона в случае можно заменить элемент использует цифровое по методике п. Для осуществления векторного управления. Теперь вы найдте описания поиск по оптовой цене ресурсов. Площадь коммутационного аппарата. https://rbdev.ru/remont-kn5/
Пока!


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20

následující »